שולחן לבן עגול בגינה - גלים גנים

עיצוב גינות פרטיות – הגינה כרושם ראשוני לבית שלנו

הגינה הקדמית היא הדבר הראשון שרואים כאשר נכנסים לבית, ולכן יש חשיבות רבה לנושא עיצוב גינות פרטיות – הגינה הקדמית היא זאת שנותנת את הרושם ההתחלתי,  ורק כאשר נכנסים לבית עצמו ולאחר מכן כאשר רואים את שאר הגינה – רק אז אפשר להבין את המכלול העיצובי של הבית והגינה כיחידה. עיצוב גינות פרטיות עדיף שייעשה על ידי בעל מקצוע עם ניסיון ותובנות אסתטיות לצד פתרונות טכניים ותכנון צמחיה נכון – אדריכל נוף, הנדסאי נוף או גנן בעל ניסיון רב שנים.

איך בוחרים מעצב גינה לבית שלנו

עיצוב גינות דורש ידע תכנוני ונסיון ולכן כדאי לבדוק היטב את מי בוחרים לתכנון וביצוע הגינה – על ידי המלצות, סיור בגינות שבעל המקצוע כבר תכנן, וכמובן על ידי פגישה אישית אחד על אחד. גינת בית פרטי חשובה לא פחות מאשר כל פרט אחר בבית עצמו כמו מטבח, ריהוט, עיצוב חדרי האמבטיה וכו'. יש נטיה להשאיר את תכנון הגינה לסוף התהליך של הבניה או השיפוץ, וגם לסוף התקציב. עם זאת, עיצוב גינות פרטיות הוא חשוב מאוד למען ההנאה שלנו מהחיים בבית.
תכנון לא נכון וצמחיה לא נכונה ולא איכותית עלולים לעלות ביוקר תוך כמה שנים. לכן מאוד מומלץ לקחת את תקציב עיצוב הגינה בחשבון כבר בתחילת תהליך הבניה או השיפוץ. אין תמיד קשר ישיר בין איכות התכנון לעלות תכנון הגינה – כלומר שיתכן שמתכנן טוב יהיה דווקא זול יותר מאשר מתכנן גרוע, אבל שיודע לשווק את עצמו. הדבר נכון גם לגבי ביצוע הגינה, אך כאן צריך לדעת היכן אפשר להוזיל עלויות : למשל, דק אורן במקום איפאה משמעותית יותר זול ולאו דווקא פחות איכותי, כנ"ל צמחיה קטנה יותר וצעירה שתגדל עם הזמן, תעלה הרבה פחות ותוך שנה שנתיים תשלים את הגודל לאותה צמחיה בוגרת ויקרה יותר, שחשבנו לקנות בהתחלה. מצד שני, ריצופים נשארים איתנו לתמיד ולכן כדאי לקנות ריצוף חוץ שאנחנו באמת אוהבים ויכולים לחיות איתו, או אם החלטנו שנשקיע בבריכת נוי כדאי לתכנן אותה נכון ולבנות אותה כבר עם בניית הגינה כולה, מכיוון שלא סביר שתוך כמה שנים נכניס ציוד כבד כמו בובקטים שירמסו את הגינה כדי לבנות את בריכת הנוי שתמיד חלמנו עליה אבל לא השארנו לה תקציב כשבנינו את הגינה.