פינת ישיבה זוגית בגינה

עיצוב גינות קטנות – תשומת לב לפרטים הקטנים

בעלי בתים רבים אשר עומדים בפני הקמת גינה, חשים לעתים חוסר שביעות רצון מגודל הגינה אשר עתידה להתקיים בסביבת ביתם. רובנו חולמים על בית עם גינה גדולה ומרווחת, אך לא לכולם הדבר אפשרי. גינות קטנות הן נוף שכיח במחוזותינו כיום, ועיצוב גינות אלו הוא עניין אשר יש להקדיש לו את מלוא תשומת הלב המספקת. לגינות קטנות קיימים מספר יתרונות יחסיים אשר נותנים להם את הבידול משאר סוגי הגינות הקיימות.

מהם היתרונות בהקמת גינות קטנות?

היתרון הבולט בהקמה ועיצוב גינה קטנה הוא החיסכון בעלויות. מכיוון ששטח הגינה עתיד להיות מינימלי, הרי שמספר האלמנטים שבתוכה יהיה נמוך יותר, והשימוש בצמחייה יהיה פחות יותר. מכך שגם העלויות הבסיסיות יהיו קטנות ויחסכו לנו הרבה כסף.
בנוסף, הקמת גינות קטנות בבתים פרטיים מצמצמת עבורנו את הצורך בחשיבה מהם הפריטים המיוחדים שיהיו בתוך הגינה. כלומר, בשביל ליצור את אפקט ה-"וואו" עבור באי הגן – נוכל להשתמש באלמנט אחד או שניים, ולא להתבלבל בין שלל האפשרויות השונות.

מה הם הדגשים המרכזיים בעיצוב גינות קטנות?

מכיוון שהגינה קטנה, יש להבין את הקו העיצובי הכללי שלה בצורה ברורה. בגינות קטנות, קשה ליישם שני סוגים או יותר של אלמנטים מתחומי עיצוב שונים, ולכן יש לחשוב היטב על אופי הגינה שלנו, עוד טרם ההקמה. למשל, לא להעמיס בצבעוניות של הגינה.

בנוסף, נטו לחשוב על צמחים אשר דורשים כמות דומה של מים, לצורך בניית מערך השקיה אחיד סביב הגינה הקטנה.

לסיכום, גינות קטנות הן נוף נפוץ מאוד בקרב בתים פרטיים עם שטח קטן יחסית. אולם, עיצוב נכון, ובנייה בצורה חכמה תעזור לנו להגיע לתוצאה של גינה נהדרת.

עיצוב גינות קטנות בגלים גנים

גלים גנים מתכננים ומבצעים עיצוב גינות על שטח קטן. תכנון עיצוב גינה קטנה איננו פשוט שכן אנחנו משתדלים לשלב פינות שונות וחיבור ביניהן כדי ליצור תחושת זרימה בגן וכדי שהגן ימשוך אותנו לטייל בתוכו ולא לשבת מולו בצורה פאסיבית. את עיצוב הגינות הקטנות אנו עושים, כמו בכל גינה אותה אנו מעצבים, בעזרתו של אדריכל נוף אשר מכיר את האקלים הישראלי, קווי העיצוב הרלוונטיים לגינות מעוצבות קטנות ויהיה אחראי לפרטים קטנים אשר הופכים גינה קטנה לגינה מעוצבת ומזמינה.

סגנונות גינה נוספים: