לול תרנגולות ביתי

אפשר לשלב בכל גינה לול תרנגולות ביתי קטן או גדול, למטרת ביצי חופש טריות, נקיות ובריאות יותר מהביצים של הסופר. כמובן שהביצים אינן הסיבה היחידה להקמת לול בגינה, אלא שמי שרוצה להכיר חיית מחמד נעימה, יפה וגם שימושית רק ירוויח מגידול תרנגולות.

הקמת לול מטילות

לול תנרגולות ביתי אינו חייב להיות גדול ולכלול הרבה תרנגולות, לפעמים מספיקות 4 תרנגולות מטילות לאספקת ביצים לבית, אם המטילות בריאות ולא מבוגרות מדי נקבל מ-4 מטילות בממוצע כשלוש ביצים ביום, בתלות גם בגזע של התרנגולת ובעונת השנה. את לול התרנגולות הביתי אפשר לשלב כאלמנט חזותי יפה ומטופח בגינה, לא פחות יפה ממחסן עץ או פרגולה.

 בניית לול תרנגולות בגינה

כיום יש לולים מוכנים להרכבה כך שאין צורך לבנות מהיסוד, למרות שיש מן החוויה בבניה עצמאית של לול. חשוב לדעת למקם את הלול במקום הכי מתאים לכך, מבחינת צל, מרחק מהשכנים, מבחינת השילוב של הלול עם עיצוב שאר הגינה. אפשר לעטוף את הלול בצמחיה והוא יהפוך לחלק מעניין ואינטגרלי מהגינה שלנו. את התרנגולות אפשר לשחרר לגינה במשך היום, או להשאיר אותן בלול תמיד, בתלות ברצון שלנו. במקרה של חשש שיפריעו, כדי למנוע רעש, אפשר להחזיק רק נקבות ואז כמות הרעש מינימלית.   לול תרנגולות ביתי הוא אופציה מעולה למי שאוהב חיות (וחביתות) ורוצה לגדל כמה תרנגולות בתנאים הומניים בלי להיות תלוי בתעשיית הביצים הלא נעימה בלשון המעטה. תרנגולות יתאימו במיוחד בבית עם ילדים, כחיית מחמד לכל דבר, ואין דבר יותר חינוכי ומדהים מאשר להראות לילדים איך בוקע אפרוח מביצה (אם אין לכם זכר אפשר להביא ביצים מופרות מלול אחר, שיש בו זכר). עיצוב גינה עם לול תרנגולות הפך לטרנד עולמי, גם בגינות קטנות ועירוניות ולא רק במושב אצל סבתא או בכפר, כחלק מהמודעות האקולוגית הכללית שהעולם נחשף אליה יותר ויותר.

כתבות נוספות:

גינה אורבנית

מה עושים במקרה של נזילה בגינה

נגישות