מעצב גינות בגלים גנים גנים הוא אדריכל נוף בית פרטי

מעצב גינות או אדריכל נוף – מי מהם מתאים לעיצוב גינות בבית פרטי

ראשית נתחיל בהסבר קצר בהגדרה של כל אחד מבעלי המקצוע

  • מעצב/ת גינות – אם איננו בעל תואר אדריכלות נוף, בדרך כלל הוא הנדסאי נוף או ללא תואר בכלל אבל עם ניסיון כלשהו בתחום עיצוב הגינות. בדרך כלל יעסוק בעיצוב הגן הביתי ופחות סביר שמעצב/ת נוף, מוכשרים ככל שיהיו, יקבלו עבודות תכנון ציבוריות גדולות.
  • אדריכל נוף – בהגדרתו הנו אדם אשר סיים תואר ראשון לפחות באדריכלות נוף במוסד אקדמי כלשהו בארץ ובעולם. אדריכל/ית נוף יכול לתכנן פרויקטים ציבוריים גדולים, פארקים, תכנון גינון אורבני וכדומה. כמו כן ביכולתו לתכנן גינות פרטיות קטנות וגדולות

פרמטרים בבחירת אדריכל נוף או מעצב גינות

כאשר לקוח פרטי מחפש מתכנן עבור הגינה שלו, ורוצה להחליט אם עליו לחפש: אדריכל נוף, מעצב גינות, הנדסאי נוף, או מתכנן כלשהו שמציג את עצמו כבעל מקצוע מתאים, הוא צריך לקחת בחשבון מס' פרמטרים:

  • אין בדרך כלל משמעות לתואר אדריכל נוף עבור תכנון עיצוב גינה בבית פרטי, שכן כל האישורים לבניה חתומים על ידי אדריכל הבית ולרוב אין צורך בחתימת אדריכל נוף. שנית, מה שחשוב במקרה של תכנון גינת בית פרטי הוא הידע המקצועי של המתכן והמבצע, ידע שהרבה פעמים גדול יותר אצל "איש שטח" שממש נדרש לתת פתרונות ביום יום, מאשר אצל מתכנן בעל שם אבל שבקושי נדרש לתת פתרונות בשטח.
  • אדריכל נוף מקצועי אמור להכיר גם את הפרקטיקה ולדעת לתת פתרונות טכניים מצוינים, אבל "אמור" זאת כאן מילת המפתח, ויש לבדוק אם אדריכל הנוף שבחרתם הינו בעל ניסיון בעבודת שטח. מצד שני, אם הוא אכן מקצועי עליו להבין בצמחיה הרבה יותר מאשר פלוני אלמוני אשר החל לעצב גינות לפני שנתיים כי זה נראה לו מקצוע נחמד.
  •  מקובל לדרוש מבעל מקצוע בתחום הגינון לתת ללקוח הפוטנציאלי אפשרות לראות מספר גינות שעשה בעבר (תיק עבודות) ואפשרות לדבר עם הלקוחות שעבורם נעשו הגינות. בעניין גינות פרטיות פחות חשוב מה התואר של המתכנן, אם כי תואר של אדריכלות נוף נותן רשת בטחון נוספת שאכן המתכנן יודע מה הוא עושה.

אדריכל נוף לבית פרטי

  • כאשר אנחנו מחפשים אדריכל נוף ותכנון נוף בשביל עיצוב גינה בסגנון יוקרתי בפרט, רצוי לנסות לקבל המלצות מחברים שעברו את התהליך עם בעל מקצוע שהם מרוצים ממנו. כמו כן, אפשר להתרשם מהאדריכל דרך אתר האינטרנט שלהם ולאחר מכן לבצע שיחה טלפונית ופגישה אישית.
  • הרבה פעמים לאחר הפגישה הראשונית עם הלקוח שמתעניין בתכנון נוף, אנחנו מציעים סיור בגינות שביצענו בעבר כדי לתת לו להתרשם מהיכולות שלנו. לאחר כל השלבים האלה אפשר להחליט אם האדריכל וסגנון התכנון שלו מתאימים לנו ולהמשיך הלאה לסקיצה רעיונית עבור הגינה.
  • אין לזלזל ברושם ראשוני, בקשר האישי ובכימיה המתפתחת בין האדריכל ללקוח, שכן תקשורת טובה חשובה לעבודה משותפת וסיום פרויקט מוצלח. לעתים האדריכל והלקוח יכולים לעבוד ביחד חודשים רבים עד לסיום הפרויקט וחבל להתחיל תהליך של תכנון נוף עם אדריכל מהולל שאין לנו תקשורת טובה איתו.

לסיכום, יש לבחור אדריכל נוף העוסק רבות בתחום עיצוב גינות או כל בעל מקצוע אחר בתחום הגינון על ידי המלצות מלקוחות מרוצים וסיור גינות במספר פרויקטים שהמתכנן עשה.

שירות גנים גלים בליווי אדריכל נוף מוסמך

גלים גנים הינה חברה ותיקה לאדריכלות נוף העוסק בתכנון למגזר הפרטי והציבורי וכן בביצוע פיזי של הפרויקטים או שירותי פיקוח עליון, המשרד שלנו עוסק בתחום שנים רבות ומבצע עבודות אדריכלות נוף ותכנון נוף על ידי אדריכל והנדסאי מנוסים עם ותק רב במקצוע. ברשותינו צוות מוסמך ומקצועי בתחומו המלווה את התהליך:

  • דוד תמרי – אדריכל נוף, בעל ניסיון רב בתכנון עירוני ופרטי, כולל תכנון נוף לפרקים, תכנון ערים ושיקום מחצבות.
  • ברק תמרי – הנדסאי נוף ומתכנן גינות פרטיות ותכנון ציבורי במקצועיות ואהבה רבה למקצוע, גישה תכנונית מעמיקה ואסתטית ומצד שני ידע רב בנושאים פרקטיים כגון חומרים, ניקוזים, צמחיה וכו'.

נשמח לעמוד לשירותכם ולספק עבורכם ייעוץ וליווי מקצועי בדרך לעיצוב החלום שלכם למציאות. קראו עוד על הנושאים הבאים שעשויים לעניין אתכם: