אדריכל נוף

אדריכל נוף – עיצוב ותכנון נוף בבית פרטי ושטחים ציבוריים

גלים גנים מציעים תכנון גינה ועיצוב נוף על ידי אדריכל נוף ותיק והנדסאי נוף עם השתלמויות לימודיות רבות בתחום תכנון החוץ. במשרדנו עובדת גם אדריכלית בנין וביחד הידע שלנו והניסיון המצטבר מכל שנות העבודה שלנו מבטיחים תכנון נכון של כל פרויקט. אדריכל הנו וצוות המשרד אמונים על עיצוב גינות פרטיות עד פרויקטים ציבוריים. בנוסף לידע ולניסיון יש לנו גם תשוקה ואהבה למקצוע ורצון לתכנן ולחדש בצורה הכי מספקת עבורנו ועבור הלקוח מבחינה אסתטיקה, פרקטיות וחדשנות. אנחנו מתעדכנים כל הזמן בפרויקטים חדשניים שנעשו בארץ ובעולם, ובחומרים ואלמנטים חדשים שיוצאים לשוק. האצבע תמיד על הדופק בתחום התכנון והפתרונות הטכניים, מה שמבטיח תוצאות מצוינות בעבודה מול הלקוחות שלנו.

תפקידו של אדריכל נוף בפרויקט עיצוב ותכנון גינה

אדריכל נוף הוא איש מקצוע שלמד ועוסק באדריכלות נוף, ותפקידו לתכנן ולחבר בין הטבע והסביבה לבין מבנים מעשה ידי אדם. אדריכל נוף נדרש לתכנן בהרבה רבדים ולקחת בחשבון פרמטרים רבים כגון אקולוגיה, תכנון חברתי- סוציולוגי, ניתוח תנאי שטח, חלוקת המרחב הציבורי לתפקידים ואוכלוסיות שונות, וכן תכנון מפורט של צמחיה, חומרים, ניקוז מי גשמים וחיבור המרחב החיצוני למבנים ומערכותיהם. ביצוע תכנון כראוי ע"י אדריכל נוף מקצועי הינו חלק ובלתי נפרד בתהליך הקמת גינות. אדריכלי נוף עוסקים גם בתכנון נוף לפרויקטים נרחבים המשתרעים על מאות דונמים אך גם בפרויקטים קטנים יותר כגון אדריכלות נוף לבתים פרטיים. היתרון בתכנון פרויקטים ציבוריים ופרטיים על ידי אדריכל נוף לעומת איש מקצוע ללא השכלה פורמלית, הוא שסביר להניח שלאדריכל יש ידע רחב יותר בנושאים רבים כגון שיפועים, ניקוזים, תכנון נכון של הגן, אלמנטים עיצוביים מרשימים, והכי חשוב – בנושא תכנון צמחיה.

היתרון והערך של אדריכל נוף בפרויקטים של תכנון הגינה

זה נכון שלכל מתכנן גנים יש בדרך כלל מספר צמחים קבוע שהוא אוהב להשתמש בהם, אבל לא לכל גן מתאימים אותם צמחים, ודרוש איש מקצוע עם הרבה ניסיון והשכלה בנושא תכנון צמחיה כדי להבין מה הצורך בכל פרויקט בהתאם לכיווני השטח והמיקום הגיאוגרפי וגם בהתאם לטעם הלקוח, לסגנון המבנה וכדומה ופה למעשה מתחילה מלאכת אדריכלות נוף. כאשר מדובר בבתים פרטיים, עיצוב גינות ועיצוב הנוף על ידי אדריכל נוף לרוב ייתן מענה יותר נכון למכלול העבודה וגם יחסוך בעיות ועלויות מאוחר יותר, גם אם בהתחלה נראה שהמחיר של תכנון גינה על ידי אדריכל נוף יקר יותר מאשר לקחת בעל מקצוע כמו מעצב גינות ללא השכלה מורחבת בתחום. זאת מכיוון שאדריכל נוף במסגרת לימודיו וכתנאי לתואר שלו באדריכלות נוף, לקח קורסים רבים בצמחיה ובתכנון, סביר להניח שהוא יידע טוב יותר להתאים את עיצוב הגינה ואת תכנון הצמחייה לצרכים של הלקוח ולמיקום הגיאוגרפי והטופוגרפי של הבית.

אדריכל נוף שעוסק בעיצוב גינות פרטיות או שטחים ציבוריים יידע לתכנן מרווחים נכונים בין העצים, ולתכנן את סוגי העצים המתאימים לאזור הגיאוגרפי – מישורי, הררי, צפון הארץ או הדרום, קרבה לים כן או לא וכדומה. הוא יידע אילו עצים וצמחים רגישים יותר למחלות ומזיקים בתנאי מזג האוויר הקיימים במיקום הגיאוגרפי של הבית, ואיזה סוג עצים או צמחים לא סביר שישרדו מעבר לכמה שנים באותו מקום, לכן יש לתת חשיבות לשימוש בחוקי אדריכלות נוף . כמו כן אדריכל נוף יידע לתכנן את ההשקיה ומרווחי הטפטפות בצורה נכונה כדי לא ליצור עומס של מים הגורם למחלות וריקבון העצים והצמחייה וגם לא מחסור למים שייבש את אותם. כך לא ייווצר מצב בו, לאחר שתילה ראשונית מרשימה ומשמחת שתחזיק מעמד שנה שנתיים או אפילו קצת יותר, פתאום הגינה תתחיל לחלות ולהיות צפופה מדי או דלילה מדי, ויהיה צורך בעקירת עצים, החלפת עצים ושינויים קיצוניים בצמחיה.

מבחינה עיצובית עדיף שאיש מקצוע יסודי בתחום תכנון גינה, כלומר אדריכל נוף, יהיה זה שמתכנן את הזרימה הנכונה בגן בין האלמנטים ותפקידיהם השונים (שבילים, פינות ישיבה, פינות מדורה, מטבח חוץ, בריכת נוי, בריכת שחיה וכדומה) , יתכנן את החומרים בהם רצוי להשתמש כדי שהגן ייראה טוב במשך שנים רבות בלי צורך בשינויים קיצוניים, יתכנן ניקוזים נכונים כדי למנוע הצפות בחורפים הקשים ועוד.

השירות שלנו

גלים גנים מספקים שירותי תכנון נוף ואדריכלות נוף בכל איזור המרכז וצפונה. אנחנו מלווים את היווצרות הגינה משלבי התכנון הראשונים ועד לשתילת השתיל האחרון. אנחנו כאן כדי לתכנן, לייעץ, לבצע ולבנות – הכל מתוך ידע ונסיון רב, ואהבה למקצוע. עיצוב נוף מתחיל בסקירת השטח, פגישה עם הלקוח ודרישותיו, בניית פרוגרמה לתכנון – בריף תכנוני – וסקיצות ראשוניות לאישור הלקוח, לעתים גם הדמיות אדריכלות נוף במקרה הצורך . לאחר מכן אנחנו יוצרים את התכניות המפורטות, הצעת מחיר לביצוע או מכרז, ויוצאים לדרך הבניה הפיזית של הגן. כאן אנחנו מספקים את כל השירותים, יציקות, ביצוע ניקוזים נכונים וחכמים שימנעו נזקים בעתיד, בניית מסלעות, קירות תמך, הנחת סלעים ואבני מדרך, ביצוע דקים , פרגולות, פינות ישיבה, מדשאות – כל מה שכלול בתכנית עיצוב נוף שתכננו עבור הגן הספציפי. אנחנו מלווים את הלקוח עד למשתלה לבחירה משותפת של הצמחים והעצים בגינה, ובונים תכנית צמחיה מפורטת ונכונה לגן ולנוף הספציפי שבו מדובר.

עבורנו עיצוב ותכנון נוף , עיצוב גן, עיצוב גינות, תכנון פרויקט ציבורי – זוהי זכות והנאה. הרצון להגיע לפרויקט טוב, שלם ומוצלח אשר ישתלב עם שאר הפרויקטים הקודמים שלנו, שמסבים הנאה לא רק ללקוח אלא גם גאווה מקצועית בשבילנו. זוהי בשבילנו אדריכלות נוף במיטבה.

למידע נוסף:

אדריכל נוף אקולוגי

אדריכלות נוף  

פרויקטים: עיצוב גינות פרטיות שתוכננו על ידי אדריכל נוף של גלים גנים

נגישות