גינות יפות

כולנו יודעים שהגינה או החצר, היא אחד הפרטים החשובים ביותר במכלול החיים במרחב הפרטי שאנחנו קוראים לו בית. לא פחות מהמבנה עצמו בו אנחנו מבלים את זמננו כשאנחנו בבית, גם המרחב החיצוני הוא חלק מחיינו ועל כן צריך להתאים לצרכים הפיזיים והאסתטיים שלנו. גינות יפות ומתוכננות נכון יסבו לנו הנאה בכל שעות השהות שלנו בבית, גם אם אנחנו בחוץ, בגינה, וגם אם אנחנו בתוך הבית, מביטים החוצה מהחלונות. לגינת הבית תפקידים רבים, אם מדובר בתפקוד יומיומי כמקום של רוגע ושלווה, מקום אליו אנחנו יוצאים למנוחה וכוס קפה, לנשום קצת אוויר צח ולהירגע מהלחץ והשגרה ואם מדובר באירועים מיוחדים כמו מסיבות, אירוח חברים, ברביקיו וכדומה. כאן הגינה משנה תפקיד למרחב אירוח, המשך של הבית והמטבח, ומשמשת כמרחב ירוק ונעים לשהות בו בזמנים העליזים והשמחים שלנו ואין יותר כיף מרגעים משמחים בגינות יפות כחלק מביתנו.

סוגי גינות יפות

תכנון צמחיה הוא אחד התחומים החשובים באדריכלות נוף, והינו קריטי כדי להגיע לתוצאה אופטימלית של הן אסתטיקה והן פונקציונליות בגינות יפות ומטופחות ולכן חשוב לבחור אדריכל נוף מנוסה ומקצועי, גם אם מדובר בגינה קטנה ואם בפארק ענק. תכנון הצמחייה יכול לעשות את ההבדל בין גינה בינונית שתשאיר את הצופים בו אדישים, לבין גינה שתסב הנאה אסתטית גדולה והרגשה שאנחנו עומדים מול יצירה שנובעת מתכנון נכון ומעניין, המתפקד טוב בכל עונות השנה, גינה שגורמת לנו רצון לשהות בו וליהנות ממנה בכל זמן אפשרי. תכנון נכון של הצמחייה הקבועה – הרב שנתית, העצים והשיחים, במקביל לצמחים העונתיים המתחלפים כמה פעמים בשנה , ייתן לנו תוצאה של גינות יפות ומעניינות שהן חלק חשוב מחיי היומיום וגורמות להנאה רבה בכל עת. כמו כן נדרש מהמתכנן להשתמש בצמחיה המתאימה למזג האוויר המקומי, לכמויות המשקעים השנתיים במקביל לתכנון מערכת השקיה טובה, שימוש בצמחים שהם חסכוניים במים ועמידים למזיקים, לטובת האקולוגיה וכמובן לטובת הלקוח.

צמחייה בגינות יפות

תכנון צמחיה הוא אחד התחומים החשובים באדריכלות נוף, והינו קריטי כדי להגיע לתוצאה אופטימלית של הן אסתטיקה והן פונקציונליות בגינות יפות ומטופחות ולכן חשוב לבחור אדריכל נוף מנוסה ומקצועי, גם אם מדובר בגינה קטנה ואם בפארק ענק. תכנון הצמחייה יכול לעשות את ההבדל בין גינה בינונית שתשאיר את הצופים בו אדישים, לבין גינה שתסב הנאה אסתטית גדולה והרגשה שאנחנו עומדים מול יצירה שנובעת מתכנון נכון ומעניין, המתפקד טוב בכל עונות השנה, גינה שגורמת לנו רצון לשהות בו וליהנות ממנה בכל זמן אפשרי. תכנון נכון של הצמחייה הקבועה – הרב שנתית, העצים והשיחים, במקביל לצמחים העונתיים המתחלפים כמה פעמים בשנה , ייתן לנו תוצאה של גינות יפות ומעניינות שהן חלק חשוב מחיי היומיום וגורמות להנאה רבה בכל עת. כמו כן נדרש מהמתכנן להשתמש בצמחיה המתאימה למזג האוויר המקומי, לכמויות המשקעים השנתיים במקביל לתכנון מערכת השקיה טובה, שימוש בצמחים שהם חסכוניים במים ועמידים למזיקים, לטובה האקולוגיה וכמובן לטובת הלקוח.

שילוב אלמנטים בגינות יפות

ברוב הגינות יש צורך לתכנן אלמנטים שונים מלבד השבילים והצמחייה. יש גינות יפות ופשוטות שכוללות אלמנטים מעטים והן מורכבות מכמה שבילים מתוכננים נכון וצמחיה מרהיבה. מצד שני יש גינות יפות שמשלבות אלמנטים רבים יותר, כגון עיצוב גינה עם בריכה לשחיה או בריכות נוי או שילוב של שניהם, מטבח חוץ – ברביקיו , פינות ישיבה, ספסלים, מפלי מים, גזיבו, פינות מדורה וכדומה. כל גינה צריכה את ההתייחסות המיוחדת שמותאמת לצרכי בני הבית וגם לתנאי השטח הקיימים.

תחזוקת גינות יפות

אחד הדברים שיש לקחת בחשבון כאשר מחליטים להקים גינה בבית פרטי, היא העובדה שהגינה דורשת תחזוקה מתמדת ממש כמו ניקיון הבית עצמו, תחזוקה שכוללת ניקיון, גיזומים, שתילות של צמחים עונתיים ופרחים, החלפת צמחיה שלא מתפקדת מספיק טוב מסיבות כאלו ואחרות, תכנות מערכת ההשקיה ותיקונה במקרה הצורך, וכדומה. יש אנשים מעטים שמצליחים, במסגרת מרוץ החיים, לטפל לבד בגינה שלהם והתוצאה הינה גינות יפות ומטופחות המשדרגות את הבית. רוב האנשים נזקקים לשירותי גינון שבועיים או חודשיים ויש לקחת בחשבון את העלויות של הנושא. על בעל המקצוע המטפל בגינה לדעת לשמור עליה לפי הקו והסגנון בו היא תוכננה ונוצרה מלכתחילה, ולא לשנות לאט לאט או להרוס את התכנון המקורי. גינות יפות רבות לא מצליחות להחזיק מעמד בגלל טיפול ותחזוקה לקויים, שתילות לא נכונות של צמחים עונתיים ורב שנתיים, גיזומים אגרסיביים מדי ועוד שינויים שבעל המקצוע המטפל עושה לאט לאט, כך שתוך כמה שנים הגינה הופכת למשהו שונה לגמרי מהמוצר הראשוני . לכן ברגע שמסתיים תהליך בניית הגינה והיא מוכנה לשביעות רצון הלקוח, על הלקוח להקפיד למצוא בעל מקצוע מתאים לתחזוקה, שישמור על הגינה ברמה ההתחלתית שלה.

גינות יפות בעיצוב גלים גנים

אנחנו מתכננים, ומבצעים כבר שנים רבות גינות יפות ומעוצבות בסגנונות שונים במקביל לפרויקטים ציבוריים גדולים. עם הניסיון שלנו כדור שלישי באדריכלות נוף, תכנון נוף ועיצוב גינות בארץ, המשרד שלנו וצוות הביצוע עובדים בשילוב הרמוני ומגיעים לתוצאות מקסימליות ולפרויקטים המסבים הנאה רבה ללקוחות שלנו.

לכל הפרויקטים המדהימים שלנו לחצו כאן

למידע נוסף בנושאים קשורים:

עיצוב גינות יוקרה

יוקרה היא בעיני המתבונן, יש אנשים שעבורם גינה יוקרתית זוהי גינה פשוטה ומינימליסטית..להמשך קריאה

עיצוב גינות עם גלים גנים

שוקלים להקים את חלומכתם בחצר הבית? 11 עקרונות על פי צוות גלים גנים

עיצוב גינות גג

גלים גנים מתמחה בעיצוב גינות בחצר הבית או בגג. למידע נוסף לחצו

נגישות