עיצוב גינות עם גלים גנים

גלים גנים מתכננים ומבצעים עיצוב גינות בכל פני שטח, גם על שטח קטן. תכנון עיצוב גינה קטנה איננו פשוט שכן אנחנו משתדלים לשלב פינות שונות וחיבור ביניהן כדי ליצור תחושת זרימה בגן וכדי שהגן ימשוך אותנו לטייל בתוכו ולא לשבת מולו בצורה פאסיבית. את עיצוב הגינות אנו מתכננים, כמו בכל גינה אותה אנו מעצבים, בעזרתו של אדריכל נוף אשר מכיר את האקלים הישראלי, קווי העיצוב הרלוונטיים לגינות ויהיה אחראי לפרטים קטנים אשר הופכים כל גינה קטנה או גדולה לגינה מעוצבת ומזמינה. הצוות שלנו כולל גם מהנדס נוף, גננים ואנו מלווים כל פרויקט משלב התכנון עד ההקמה. מאחורי גלים שנים עומדים 4 דורות של יצירה ותשוקה לעיצוב נוף, ניסיון עשיר ומאות פרויקטים יוצאי דופן החל משטחים ציבוריים, בתים פרטיים עם גינות רחבות ידיים ועד גינות קטנות.

חלק מהפרויקטים שלנו

איך אנחנו מעצבים גינות?

עיצוב גינה בחצר הבית היא חלק בלתי נפרד מהעיצוב הביתי ומי מאתנו אינו שואף להפוך את חלקת האדמה למקום של התמוגגות והנאה עבור בני הבית. לכן לפני תכנון, הקמה ועיצוב גינה חשוב להכיר כמה עקרונות שיכנו אתכם היטב לתהליך עיצוב הגינה. אפשר לומר שבעלי בתים רבים אשר עומדים בפני הקמת גינה, חשים לעתים חוסר שביעות רצון מגודל הגינה אשר עתידה להתקיים בסביבת ביתם. רובנו חולמים על בית עם גינה גדולה ומרווחת, אך לא לכולם הדבר אפשרי. גינות קטנות הן נוף שכיח במחוזותינו כיום ועיצוב גינה עם מגבלות של שטח מצריכות מצדנו את מלוא תשומת הלב. לגינות קטנות קיימים מספר יתרונות יחסיים אשר נותנים להם את הבידול משאר סוגי הגינות הקיימות.

כאן הבאנו עבורכם 11 עקרונות עיקריים ואת זווית הראיה שלנו בעת עיצוב גינה רחבת ידיים הדורשת תכנון מוקפד של אזורי הגינה וכן עיצוב גינה קטנה. אנו נעשה הכל כדי שתהיו מרוצים ושבעי רצון מהגינה ותהינו מגינה חלומית, ססגונית ומעוררות השראה!

1. עיצוב גינה קיימת או גינה חדשה

אם יש לכם גינה קיימת שאיבדה עם השנים את הקסם או שהחלטתם לשפר את הנראות של הגינה על מנת לשדרג אותה יהיה עליכם להתחשב בתקציב שלרשותכם. התקציב של עלות ההקמה או החידוש יקבעו את סדר העדיפויות במה להשקיע. בהנחה ויש תקציב מצומצם ורצון כללי לצמצמם עלויות, נכון יהיה להשתמש בתשתיות הקיימות של הגינה, לכן ערכו מיפוי של תשתיות השקיה (אם יש) ותאורה.

2. יעודה של הגינה

אחרי שיש בידכם התקציב, יש לתכנן מראש מה היעוד של הגינה, האם היא אמורה להיות מקום לאירוח, האם יש להקצות אזור משחק לילדים, או שהשימוש העיקרי שלה יהיה ישיבה לכוס קפה ואתנחתא של סוף יום. היעוד ישמש כמסגרת טובה לסוג הצמחייה והריהוט שתכניסו לגינה.

עיצוב גינה ארץ ישראלית - ים תיכונית

3. עיצוב גינה קדמית או אחורית

למיקום של הגינה יש השפעה משמעותית בתכנון עיצוב גינות מכמה סיבות: בעת עיצוב גינה קדמית נרצה להתחשב בעובדה שמצד אחד הגינה היא הכניסה הראשית לבית ומצד שני היא נשקפת מתוך הבית ולמעשה מתמזגת עם עיצובו. נצטרך להתחשב בתכנון שביל כניסה, סוגי הצמחייה, הגידור ובהתאם לייעוד הגינה נחליט על ריהוט ותאורה.

4. חלוקה חכמה של אזורי הגינה השונים

כשמתכננים גינות מעוצבות, חשוב לבחון היטב את פני השטח ולהפיק מהם את המיטב לטובת העיצוב, לדוגמא אם הגינה אינה סימטרית ויש לה נישות, תוכלו לנצל את את חוסר הסימטריות לטובתכם. בנוסף ככל שתפזרו אלמנטים עיצובים באזורים שונים בגינה ככה אווירת ההמשכיות והחיבור בין הנישות השונות בגינה ישלימו האחד את השני. כמו כן יעודה של הגינה גם הוא מחובר לשלב החלוקה של הגינה שכן בהתאם ליעודה תתכנו את חלוקת הגינה. שאלות נוספות לשלב הזה הן למשל האם יש מקום לבריכה?, אילו פינות ישיבה נרצה בגינה? פינת משחקים או מטבח חוץ למארחים תדיר.

5. עיצוב גינה עם פינות ישיבה בהתאמה אישית

לאחר חלוקת הגינה, אחד האלמנטים המרכזים שנמצא בכל גינה ללא קשר לגודלה הן פינות ישיבה מענגות ומרגיעות, לכן כאשר מעצבים גינה אנו מתייחסים לפינות ישיבה המתאימות לאירוח ושיחות סלון או פינות זולה זרוקות יותר בהתאם לאופייכם. כאן גם נתייחס להיכן נרצה שפינת הישיבה תשקיף. אם יש אזורי נוף מיוחדים ומהנים במיוחד, בוודאי שנרצה ליהנות גם מהם. מנגד בעיצוב גינה קטנה כל מ"ר חשוב ולכן כשאתם רוצים להתאים פינות ישיבה לגינה בעלת שטח קטן יחסית הימנעו מרכישה של סטים מוכנים של ריהוט גינה. תשקיעו טיפה זמן ומחשבה בחיפוש אחר הכיסאות מעץ והשולחן קפה הקומפקטי שישתלבו באופן מושלם שלא ייצור צפיפות ועומס בעין.

פרויקט עיצוב גינה עם פינת ישיבה
פרויקט עיצוב גינה עם פינת ישיבה

6. עיצוב החלק ההיקפי של הגינה

תפקידו של החלק ההיקפי של הגינה הוא לייצר הרגשת אינטימיות ופרטיות. לא אחת בעת בניית הבית בונים חומה שתפקידה לגדר את הגינה ולשמור על פרטיות. שילוב בין חומה לצמחייה חיה אשר מסתירה אותה היא פתרון נהדר. לעומת זאת בגינה קטנה ניתן לעשות על ידי שימוש בגדר חיה וירוקה אשר יחסוך לכם את המקום של חומת בטון עבה. כך או כך גדר חייה וירוקה או שילוב עצי נוי ירוקים וצמחיה מתאימה יעניקו הרגשה של רעננות ומראה טבעי ופתוח יותר.

7. מוסיפים עוד טאץ' של טבע באמצעות בריכות נוי

שילוב של בריכות נוי או דגים בגינה יעניק מימד עצום יותר של טבע ושלווה בעת השהייה בגינה. גם בגינות עם שטח קטן מאוד אפשר לשלב בריכות נוי קטנות שיהפכו את אווירת הגינה בביתכם לפסטורלית ומרגיעה. בתמונה כאן שילבנו בריכת נוי כמו מעין הנובע מתוך הסלע בשטח די קטן שיועד לכך.

מפל בבריכת נוי פרטית

8. עיצוב מעברים ושבילים בגינה

בגינות גדולות בהן חלוקת השטח מתפרשת לאזורים מוגדרים יותר נעשה שימוש בשבילים על מנת ליצור המשכיות בין האזורים. שבילי הגינה יכולים להיעשות על ידי שימוש ביציקות בטון, דק עץ או באבני מדרך מסוגים שונים אשר גודלם ישתנו אם מדובר בגינה גדולה או קטנה. כמו כן עיצוב גינה בעלת שטח קטן שימוש בשבילים צרים או מספר שבילים קצרים שמתפצלים יעניקו גם לגינה הקטנה ביותר הרגשה של גינה רחבה ועשירה.

פרויקט עיצוב גינות גלים גנים

9. עיצוב גינה קטנה לגובה

אחד הפתרונות האפקטיביים והנפוצים ביותר בעיצוב גינות קטנות הוא לנצל את העדר מגבלת הגובה. עיצוב לגובה בעזרת שימוש נכון באדניות גבוהות או שינוי הטופוגרפיה על ידי הרמת האדמה באזור אחת מפינות הישיבה, יעניקו אשליה של גינה גדולה יותר. כמו כן שימוש בקירות ירוקים בהם הצמחייה נשתלת ממש על הקיר יכול לתת הרגשה של הרבה יותר ירוק גם בגינה קטנה.

ניצול פני השטח בעת עיצוב גינה קטנה לגובה

10. סגנון הגינה והאווירה בה

חלק מהחשיבה על עיצוב גינות הוא הסגנון שלה, ישנם סגנונות עיצוב רבים כמו גינה ים תיכונית, מודרנית, אנגלית וכן הלאה. כמו כן סוג האווירה שנרצה בגינה הוא פקטור חשוב בסגנון העיצוב שנבחר. לכן חשבו איזו אווירה חשובה לכם בגינה. בעיצוב גינות קטנות מכיוון שמדובר בשטח קטן חשוב להדגיש את הקו העיצובי הכללי שלה בצורה ברורה. בגינות קטנות, קשה ליישם שני סוגים או יותר של אלמנטים מתחומי עיצוב שונים, ולכן נשאף לשמור על קו נקי יותר, לא עמוס באלמנטים או בצבעים יותר. כאן עדיף ללכת על מוטיב אחד מרכזי שיעניק את הצבע או לקבל את הצבע מצמחייה עונתית ססגונית ואילו הריהוט יהיה בצבעים ניטרליים יותר.

עיצוב גינה באווירה נעימה ורגועה

11. מערכת השקייה

מערכת השקיה מתוכננת נכון אשר משקה בזמנים המתאימים לפי עונות השנה ואשר מערכת הטפטוף מפוזרת נכון לפי כמות הצמחייה, תחסוך לכם הרבה מים וגם הרבה עוגמת נפש של צמחיה מתייבשת. בדקו עם בעל מקצוע מה כמויות ההשקיה הנכונות. גינות קטנות הן נוף נפוץ מאוד בקרב בתים פרטיים עם שטח קטן יחסית. אולם, עיצוב נכון, ובנייה בצורה חכמה תעזור לנו להגיע לתוצאה של גינה נהדרת.

היתרונות שבעיצוב גינה קטנה או גדולה עם אדריכל ומהנדס נוף של גלים גנים

כאשר אתם פונים אלינו לעיצוב גינות, אתם נהנים מרמת שירות וביצוע מהגבוהים בארץ. הניסיון שלנו מאפשר לנו לזהות את החזון והצרכים שלכם בדיוק רב, וליצור עבורכם את האווירה בגינה ליצירת רגעים בלתי נשכחים. עם אדריכל נוף ומהנדס נוף מגלים גנים, תקבלו תכנון לפרויקט בהתאמה אישית, מקצועיות ויצירתיות. תכנון ראוי אשר מתחשב במיקום הגיאוגרפי של הבית, תנאי האקלים, שילוב של מערכות דישון והשקיה מתקדמות, שימוש בצמחייה נכונה יפיקו גינה חסכונית ובת קיימא לשנים רבות. כל אלו נמצאים בארגז הכלים שלנו, אנחנו כאן מחכים לעצב עבורכם גינה קטנה, גדולה או גן ציבורי בסדר גודל ענק.

מידע ושירותים נוספים

נגישות