מדרגות רחבות כחלק מעיצוב - גלים גנים

עיצוב גינות מודרניות – כשאומרים על עיצוב גינה שהוא עיצוב גינה בסגנון מודרני הכוונה היא לגינה מינימליסטית, עם קווים נקיים, ישרים או מעוגלים בצורה הנדסית, עם חומרים אשר נחשבים מודרניים ובמראה נקי,  ויחסית מעט צמחיה. עיצוב גינה מודרנית משלב לרוב  חומרי בניה שונים כגון ריצוף , חצץ, דקים,  עם איזורי שתילה בצורות גיאומטריות שמשאירים את הדגש על חומרי הבניה. גם עיצוב גינות בסגנון יפני נחשב לעתים לעיצוב גינות מודרני מכיוון שעיצוב בסגנון יפני משלב איזורי חצץ וסלעים עם צמחיה גזומה היטב ו"תחת שליטה".

האם עיצוב גינה מודרנית מתאים לכל בית?

לכאורה, הינו מצפים שגינתו של בית שמעוצב בסגנון מודרני יהיה גם הוא בסגנון נקי, קווים ישרים והנדסיים, שילוב חומרי בניה שונים וכו'. עם זאת, לעתים קרובות אנחנו ממליצים דווקא לתכנן עבור בית שבנוי בקווים נקיים – גינה "משוחררת" יותר, שופעת, פרחונית וצבעונית, כדי לשבור את התחושה הנקיה שעלולה להיות לעתים קרירה. בתלות בעיצוב הבית עצמו ובאופי הבעלים, אנחנו נחליט עד כמה הגן צריך להיות מודרני ו"נקי". עיצוב גינה מודרנית הוא לפעמים גם דרישה של אדריכל הבית, שרוצה שהכל יתיישר עם קו המחשבה העיצובי של כל מכלול הבית – גינה. אם הלקוח מסכים לגישה הזאת, אנחנו נספק עיצוב מודרני ונקי בקווים מעניינים, עיצוב אשר משלב איזורי צמחיה שופעת במקומות המתוכננים לכך ויוצרים ניגוד מעניין בין השטחים המתוכננים למופת והבנויים מחומרים לא משתנים כגון אבן, חצץ, לבין השטחים המגוננים אשר מתחדשים תמיד, חיים, מחליפים צבעים ועלווה בהתאם לעונות השנה ומפתיעים את העין כל בוקר מחדש.

עיצוב גינה מודרנית בהשראה יפנית

הקשר בין עיצוב גינה שנחשב מודרני ונקי, לבין גינה יפנית מסורתית הוא העובדה ששני הסגנונות משתמשתים בחומרים לא- אורגניים כמו חצץ, חלוקי נחל וסלעים, בשילוב איזורי צמחיה גזומים שנותנים תחושה של שליטה על הטבע ושילובו בסביבה הביתית המסודרת שלנו. ניתן בהחלט לעצב גינה מודרנית בהשראה של הגן היפני וכך לשלב שני עולמות שונים שמדברים בשפה דומה במובן מסוים.