עיצוב גינות גג

עיצוב, הקמה ותכנון גינות גג

הגג שלנו הוא מקום מיוחד מאוד. זהו החלק של הבית שלנו שמתקשר עם החוץ מבלי להיות ממש קרקע מוחשית שניתן לשתול בה כל דבר. בעלי דירות עם גג פרטי, יכולים להסב את המבנה הזה לכל צורה ולכל תפקיד שהוא: חדר הורים, חדר משחקים, חדר עבודה ועוד. אך מה בדבר הגינה? כיום אנו רואים יותר ויותר הקמת גינות גג בבתים פרטיים ובבנייני רב קומות לדיירים ולמשרדים. גינת גג הוא מונח המתאר הימצאותה של גינה, כפי שהייתה יכולה להיראות על קומת קרקע, אולם היא נמצאת על הגג עצמו, בשטח אשר הוגדר מראש.

שלבים בדרך להקמת גינת גג

שלב ראשון - בדיקה האם בכל בית ניתן להקים גינת גג

השאלה האם ניתן או שמא לא ניתן להקים גינת גג מחייבת התערבותו של איש מקצוע מתחום אדריכלות נוף. אדריכל נוף הוא בעל מקצוע מוסמך, אשר מעבר להתערבותו בייעוץ נוף, יודע לתת את הידע הרחב בתחום הקמה של גינות גג בנוגע לאיטום הגג, חוזקו, מערכות השקיה, צמחייה נכונה ועבודות עץ ואבן.

אדריכל הנוף מבצע בדיקת גודל המיקום עליו אמורה להיבנות הגינה. כמובן שאם נחליט שגינה קטנה מאוד תתאים על הגג שלנו, הרי שנוכל לצאת לדרך הקמת גינת גג. אולם, בכדי שהגינה תהיה ייחודית, בעלת אופי משלה – נצטרך שהמקום עבורה יהיה אופטימאלי. עיצוב גינות על גגות עם נוכחות יפיקו הרבה תועלת עבורנו ברמה האישית. נוכל להכניס הרבה אלמנטים בתוכן, ונוכל לשנות ולעצב אותן במגוון דרכים נוספות מאשר אם היו ממוקמות במקומות צרים וקטנים. עם זאת, גם גג קטן או מרפסת קטנה אפשר להסב ממקום שומם – לפינת חמדה שופעת צמחים.

שלב שני - עיצוב ותכנון גינות גג

לאחר בחינת היתכנות להקמת גינת גג מגיע השלב המרתק של הפרויקט, עיצוב הגינה ותכנונה. במסגרת התוכנית אנו נעשה מאמצים לשלב את החזון שלכם לגינה על הגג עם תנאי השטח. אנו מבצעים את כל שלבי העבודה, הכוללים את שלב התכנון החשוב. תכנון גינת גג באמצעות אדריכל נוף ימצה את שטח הגג לטובת גינה באופן המיטבי ביותר. אדריכל הנוף מטעם גלים גנים יצור תכנית תכנון לגינת הגג הכוללת חלוקה לאזורים בהתאם לשיחת האפיון הראשונה ותנאי השטח. בשלב התכנון אנו מתייחסים גם לסוגי הצמחים, מערכת ההשקיה, תאורה והניקוז וזאת כמובן תוך מחשבה על תחזוקה נוחה ככל שניתן. במקרים מסוימים נצטרך להתייחס להיבטים הקשורים לחוקי עזר עירוניים ואנו נמליץ על דרכי פעולה רצויים. 

בעת הקמה גגות מעוצבים אנו עושים שימוש במגוון חומרים, טקסטורות ואלמנטים עיצוביים וזאת על מנת ליצור עיצוב מעניין. אין סוף לדמיון ולאפשרויות העומדות לפנינו בכל פרויקט. לדוגמא:

  1. כדים ומיכלים ואביזרי נוי אחד האלמנטים הפשוטים ביותר שמסייעים לשדרוג גינות גג הינו כדים ומיכלים. תוספת של כדים ומכלי שתליה מטקסטורות שונות ובצבעים שונים מוסיפה חיים ואווירה שמשדרת כל גינת גג. אביזרי נוי כמו פריטי עיצוב ופסלים הפזורים ברחבי הגג מעניקים
  2. פינות ישיבה – שילוב פינת ישיבה בגינת גג היא חלק מהותי מהפקת ההנאה בגינה, אנו נדע להתאים עבורכם בהתאם לקונספט העיצובי פינות ישיבה נעימות ומעוצבות
  3. שילוב של עץ – עבודות עץ שונות ושילוב של דק הם הפתרון המהיר ביותר לחבר את גינת הגג ממרומי הבניין לאדמה וליצור אווירה חמימה ונעימה, חשוב מאד להתקין דק איכותי ועמיד בתנאי מזג האוויר השונים.
  4. תאורה בגינת גג – על מנת שתוכלו ליהנות מהיופי ומהשהות שבגינת גג גם במהלך הלילה אנו משלבים תאורת גג שתחמיא לצמחייה ולאלמנטים השונים שבגג.
  5. בריכות נוי או בריכות שיחה – עיצוב בריכות בגודל ובסגנון שתבחרו בהחלט יכולות לסייע הן למראה והן להנאה.
גינת גג בתל אביב

שלב שלישי - הקמת גינות גג עם גלים גנים

גלים גנים מתמחה בעיצוב גינות ובניהן עם עיצוב גינות גג, צוות המשרד מורכב מאדריכל נוף, מהנדס נוף וגננים ואלו למעשה מעניקים עבורך מעטפת שירות מלאה החל משלב התוכניות ועד הביצוע, בעת הביצוע אנו מפקחים בשטח שהכל נעשה לפי התוכניות. חשוב לנו לקלוע לטעמך האישי וליישם הלכה למעשה את החזון תוך מיקסום השטח העומד לרשותך. יצירתיות, פתרונות חדשניים ומעוף היא בלב העשייה שלנו.

לסיכום, אם אתם מעוניינים בהקמה של גינה מעוצבת על גג ביתכם הפרטי, גג בניין או הקמה של גינה על הגג התייעצו איתנו והיעזרו בניסיון הרב שיש לנו בעיצוב גינות גג והקמתן מהסיבה שבהקמה גינת גג יש לקחת בחשבון מאפיינים רבים כמו מערכת השקיה, חשמל, בחירת צמחייה נכונה, איטום הגג ובדיקת חוזקו של הגג למניעת קריסתו.

נגישות