מאפיינים של גינות גג

הגג שלנו הוא מקום מיוחד מאוד. זוהי הפינה הגבוהה ביותר בבית, ושם נמצא חדר אחד או שניים, לצד שטח כלשהו. בעלי דירות עם גג פרטי, יכולים להסב את המבנה הזה לכל צורה ולכל תפקיד שהוא: חדר הורים, חדר משחקים, חדר עבודה ועוד.

אך מה בדבר הגינה? כיום אנו רואים יותר ויותר הקמת גינות גג בבתים פרטיים ובבנייני רב קומות לדיירים ולמשרדים. גינת גג הוא מונח המתאר הימצאותה של גינה, כפי שהייתה יכולה להיראות על קומת קרקע, אולם היא נמצאת על הגג עצמו, בשטח אשר הוגדר מראש.

האם בכל בית ניתן להקים גינת גג

השאלה האם ניתן או שמא לא ניתן להקים גינת גג מחייבת התערבותו של איש מקצוע מתחום אדריכלות נוף. אדריכל נוף הוא בעל מקצוע מוסמך, אשר מעבר להתערבותו בייעוץ נוף, יודע לתת את הידע הרחב בתחום הקמה של גינות גג בנוגע לאיטום הגג, חוזקו, מערכות השקיה, צמחייה נכונה ועבודות עץ ואבן.

אדריכל הנוף מבצע בדיקת גודל המיקום עליו אמורה להיבנות הגינה. כמובן שאם נחליט שגינה קטנה מאוד תתאים על הגג שלנו, הרי שנוכל לעצב גינות גג שכאלו תמיד. אולם, בכדי שהגינה תהיה ייחודית, בעלת אופי משלה – נצטרך שהמקום עבורה יהיה אופטימלי. עיצוב גינות על גגות עם נוכחות יפיקו הרבה תועלת עבורנו ברמה האישית. נוכל להכניס הרבה אלמנטים בתוכן, ונוכל לשנות ולעצב אותן במגוון דרכים נוספות מאשר אם היו ממוקמות במקומות צרים וקטנים. עם זאת, גם גג קטן  או מרפסת קטנה אפשר להסב ממקום שומם – לפינת חמדה שופעת צמחים.

לסיכום, אם אתם מעוניינים בהקמה של גינות מעוצבות על גג ביתכם הפרטי, גג בניין או הקמה של גינה במרפסת התייעצו עם איש מקצוע בעל ניסיון בהקמת גינות מהסיבה שבהקמה גינת גג יש לקחת בחשבון מאפיינים רבים כמו מערכת השקיה, חשמל, בחירת צמחייה נכונה, איטום הגג ובדיקת חוזקו של הגג למניעת קריסתו.

סגנונות גינה נוספים: