עיצוב גינות פרטיות יפות ומיוחדות – שלבי תכנון ועיצוב

עיצוב גינות פרטיות בהם יש חצר חיצונית הינו חלק מהותי מכלל העיצוב של הבית. העיצוב צריך להשתלב ולדבר באותה שפה המשתקפת מעיצוב הבית הן ברמה החיצונית שלו והן הפנימית. הגינה הפרטית היא למעשה המשך ישיר של העיצוב ואם איש המקצוע הנבחר לבצע עבודת תכנון ועיצוב גינה פרטית צלח את משימות העיצוב כפי שדמיינו אותה ואף מעבר לצפייה, הרי שתתקבל הרמוניה עיצובית.

אחת הסיבות שאנשים בוחרים לשים דגש על עיצוב גינות פרטיות והקמת גינות יפות על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים, היא בדיוק הנקודה בה נרצה לממש באופן הקרוב ביותר את החזון העיצובי שלנו. הקמת גינה בעלת אופי עיצוב ייחודי, נעים ואומנותי היא משימה הדורשת תכנון מוקפד, יצירתיות וביצוע מושלם. בגלים גנים עיצוב גינות פרטיות, זו המומחיות שלנו.

סרטון הדמיה תכנון נוף כחלק מעיצוב גינה פרטית

שלבים בעיצוב גינות פרטיות

בוחרים סגנון לגינה הפרטית

לגינה יש מספר תפקידים מלבד התפקיד האסתטי הכל כך חשוב בעת הכניסה הביתה, היציאה לחצר או בעת הצפייה דרך החלונות החוצה. ניתן לתכנן את הגינה בהתאם לאופי בעלי הבית, למשל עיצוב חצר פרטית שמיועדות בעיקר לאירוח, או עיצוב גינה שעיקרה משחקים לילדים, גינת תבלינים וירק או גינה שמרכזה הוא קולינרי – מטבח חוץ, טאבון וכדומה. כל סוג של גינה דורש תכנון שונה, חשיבה על עיצוב גינה בבית פרטי תוך התחשבות בדרישות הבסיסיות ותכנון פונקציונלי שימלא את הצרכים של בני הבית. עיצוב גינות פרטיות המיועדות לאירוח דורשות רחבות ישיבה גדולות יחסית, ריהוט גינה או ספסלים בנויים, לפעמים דשא גדול או משטח ישיבה אחר. עיצוב גינה למשחקי הילדים תעוצב כך שיהיה אפשר למקם טרמפולינה, בית על עץ, נדנדות ומשחקים אחרים תוך שילוב חכם בין שבילים וצמחיה כדי שלא תיווצר הרגשה של גן משחקים ותו לא. בגינות שעיקר תפקידן הוא גן ירק וגינת תבלינים, נשתדל לשלב שבילי הליכה נוחים כדי לקבל גישה לכל חלקי הגינה, לפעמים ניצור חלוקת גבהים על ידי מסלעות או סלעים בודדים התומכים בטופוגרפיה, נשלב בריכת נוי וכמובן נתכנן צמחיה המתאימה להגדרה העיקרית של גינת ירק ותבלינים. גם כשעוסקים בהקמת גינות קטנות או הקמת גינת גג יש לתת את הדעת לעיצוב המותאם לשטח ולדרישות וציפיות בעלי הבית. עיצוב גינות במראה יוקרתי תוך התחשבות בכל הפרמטרים כגון התנאים הפיזיים בשטח בנוסף לציפיות הלקוח – זה נושא הדורש ניסיון ותכנון קפדניים.

עיצוב גינות פרטיות מתחשב גם בעיצוב החיצוני והפנימי של הבית על מנת שיהיה קשר עיצובי

הכנת תשתיות פני השטח

לאחר בחירת אופי הגינה וגיבוש תכנית עיצוב לגינה ותכנון רעיוני בהתאם לדרישות הלקוח, צריך להמשיך לתכנן את הפרטים הטכניים כגון תכנית גבהים ומידות, ניקוזים, תכנית צמחיה, תכנון תאורה, תכנית השקיה, פרטי גן וכו'. תכנית הגבהים והניקוזים חשובה מאוד לא רק מבחינה אסתטית אלא בעיקר כדי למנוע בעיות טכניות כגון הצפות, הצטברות של מים, חלוקת מדרגות לא תקינה, שיפועים לא נכונים בריצופים מבחינה ארגונומית ומבחינת הסכנה להצטברות מי גשמים וכדומה. כמו ישנה התחשבות בהוספת אלמנטים כמו בריכת שיחה או בריכות נוי.

תכנון עיצוב גינה פרטית – תכנון צמחיה, תאורה והשקיה

תכנית הצמחייה צריכה להיות מתוכננת מתוך ידע וניסיון של בעל מקצוע יסודי אשר יידע לבחור את הצמחייה המתאימה לעונות השנה, למזג האוויר במקום הקמת הגינה, ולכיווני השמש בשטח הספציפי שבו מתכננים. תכנון השקיה חיוני כדי להגיע למצב של השקיה חסכונית ונכונה שלא תותיר שטחים יבשים ומצד שני מבלי להגיע למצב של השקיית יתר, שיכולה לגרום נזק לצמחים ולמשוך אליהם מזיקים או לגרום לניוון שלהם. לבסוף, תכנון התאורה מסיים את תהליך התכנון ומשלים אותו כך שנוכל ליהנות מהגינה גם בשעות החושך.

עיצוב גינות פרטיות – השירות שלנו

לנו בגלים גנים יש ניסיון רב שנים בנושא עיצוב גינות פרטיות, הקמת גינות, הקמת גינות גג ותכנון מפורט של כל סגנון גינה כולל פרויקטים ציבוריים גדולים. בנוסף לשירותי התכנון אנחנו בדרך כלל גם מקימים את רוב הפרויקטים שלנו בעזרת צוות העובדים הוותיק שלנו שנמצא איתנו שנים רבות. אנחנו מלווים את הפרויקט משלב הרעיון והתכנון ועד סופו, כולל עבודות פיתוח ועפר, הקמת מסלעות ובניית הטופוגרפיה של השטח, בניית ריצופים, דקים, פרגולות, אלמנטים בגן כגון ספסלים, פינות ישיבה, אבני מדרך וכל עבודות ההשקיה והשתילה. בתחום העיצוב גינות פרטיות וכן עיצוב ובתחום הקמת גינות אין תחליף לידע ולניסיון לצד כישרון תכנוני, בגלים גנים – תכנון נוף ועיצוב גינות נמצא השילוב המושלם בין ידע תכנוני לבין ידע בשטח.