כשמדובר בגינת הבית, קיימים אלמנטים מסוימים המעניקים את העוצמה והיוקרתיות, לצד עיצוב מרשים חותם. בריכות נוי לגינה הן מבנה שכזה. בריכת נוי היא כלי משלים נהדר כמעט לכל גינה שהיא. באזורים בהם ישנה האפשרות הפיזית להקים בריכת נוי קטנה או גדולה, תמיד מומלץ לקחת בחשבון הקמת בריכה כשמתחילים בתהליך הקמת גינות.

מה היתרונות בהקמת בריכות נוי?

קיומן של בריכות נוי לצידי או במרכז הגן, שוברות את הקו העיצובי הרגיל של הגינה ויוצרות אווירה מיוחדת. הגינה והבריכה משלימות זו את זו בצורה חופפת, כך שנוצר לנו אזור יפיפה הבנוי בצורה נכונה ומושלמת. חשוב לדעת כי את ההקמה של הבריכה אנו חייבים לתכנן עוד מבעוד מועד. יש לקחת בחשבון אזור המיועד עבור בריכות הנוי שלנו, על מנת שלא נאלץ לשפץ את הגינה שלנו לאחר זמן רב. תכנון נכון ואפקטיבי של הגינה עצמה יחסוך לנו גם זמן, וגם כסף.

מה עלינו לזכור בעת הקמת בריכות נוי לגינה?

אחד הדברים החשובים עלינו לדעת טרם הבנייה הוא אופי החומרים עמם אנו הולכים לעבוד. איטום הבריכה הוא דבר חשוב מאוד שכן הוא מבטיח את הישארותה של הבריכה תקינה לאורך זמן. תחזוקת בריכות נוי היא דבר המצריך הרבה משאבים, ומומלץ מאוד לבחור בקפידה את חומרי התשתית של הבריכה שלנו. שימוש נכון באלמנטים העיצוביים גם כן, יבטיח בריכה מושלמת אשר תהיה גם יפה וגם בטוחה.

חשוב לציין שלא כל גינה צריכה להכיל בתוכה בריכות נוי. קיימות גינות רבות אשר האופי והעיצוב שלהן איננו תואם את הלך הרוח של בריכה, ולכן לא מומלץ להניח אחת כזו בגינה.

מומלץ לזכור, שכמו בכל תחום, גם הקמת בריכת נוי לבית כרוכה בעלויות ובזמן רב. לכן, יש להתייעץ עם גורמי מקצוע בכדי להגיע לתוצאות הרצויות.

בריכות נוי בגלים גנים

בריכות נוי מוסיפות מימד חדש לגינה. הן אסתטיות, נותנות תחושת קרירות נעימה, ולקול פכפוך המים יש השפעה מרגיעה. בריכת נוי העשויה בצורה נכונה נטמעת בגינה תוך הכנסת מימד של דינמיות – תנועה וצליל – לתוכה. צמחית מים היא אלמנט שיוצר ענין נוסף, ודגי הנוי מרתקים את המבט ותורמים לתחושת היות הצופה חלק מהטבע – פינת הטבע הפרטית שלו. הבריכה מושכת אליה ציפורים, פרפרים ושפיריות, וכך יוצרת לנו מחזה מרהיב שמנעים את זמן השהיה בגן.
מתוך ידע ונסיון רב בתחום עיצוב גינות, אנחנו בונים בריכה מהחומרים האיכותיים ביותר ומשתמשים במערכות הסינון המקצועיות ביותר, אשר בשילוב עם צמחי הבריכה ודגי הנוי יהפכו את בריכת הנוי למערכת ביולוגית מאוזנת ובריאה, בעלת מים צלולים הזורמים תמיד, עם אוכלוסית דגים שפשוט נהנים מהחיים. כל בריכה מעוצבת בהתאם לרצון הלקוח ובהתאם למיקום בו היא משתלבת בגינה. רמת הגימור הגבוהה והקפדנית  של הבריכה תבטיח שילוב מושלם בצמחיה ובגן, ומראה טבעי.
קרא עוד:
אדריכל נוף