בריכות שחיה טבעיות

גינה מעוצבת עם בריכת נוי וצמחייה
הוספת בריכת שחיה טבעית לגינה היא ללא ספק תוספת עיצובית מעניינת בתוך גינה. תכנון של בריכה טבעית על ידי איש מקצוע המומחה בנושא שילוב מים בגינה יכול להבטיח לנו גינה יפה יותר, מרגיעה יותר ודינמית יותר, מאשר גינה ללא בריכה כלל. באופן כללי בריכות שחייה לגינה ובריכות נוי יכולות להשתלב גם בגינה בסגנון רומנטי וקלאסי, וגם בגינה מודרנית, מכיוון שבריכת נוי יכולה להיות בעלת קווים טבעיים, משולבת סלעים ,צמחיה ומפלים בניסיון לדמות מעין טבעי, ולעומת זאת בריכת נוי מודרנית יכולה להיות ישרה, בתוך מבנה בנוי בצורה גיאומטרית שמשתלב עם עיצוב גינה מודרני ונקי יותר. עיצוב גינות ובריכות נוי – בסרטון הבא אפשר לראות כיצד שילוב בריכת נוי עם מפל בגינה נותנת מימד נוסף לגינה, מימד של זרימה וצלילים של פכפוך מים, בשילוב עם התנועה העדינה של הדגים , והקריאה לציפורים לבוא ולשתות ולהנעים את המבט אל הגינה.

בתמונה למעלה – בריכת נוי טבעית שביצענו בהרצליה. העקרון הוא אותו עקרון כמו בריכת שחיה טבעית, בריכת שחיה רק יותר גדולה, ויש לה בדרך כלל איזור נקי מצמחים, שבו שוחים.

בריכות שחיה טבעיות

זהו תחום שמאוד מתפתח לאחרונה בעולם כולו. בריכות שחיה טבעיות הינן בריכות עם מים מתוקים וללא שום חומרים כימיים. נקיון המים נשמר על ידי מערכת אקולוגית שלמה של צמחי מים ואורגניזמים החיים במים, מצפרדעים עד יצורים קטנטנים שעוזרים בניקוי ובמאזן הביולוגי.

בריכות נוי בריכת שחיה טבעית מורכבת בדרך כלל מאגן עמוק שבו ניתן לשחות, ומסביבו איזורים רדודים יותר מכוסים חצץ, בהם המים מגיעים עד גובה הברכיים, ושם מתרכז רוב המגוון הביולוגי וצמחי המים.

לא עוד כלור, לא עוד חומרים כימיים מפחידים שצריך להרחיק מהילדים. בריכות נוי שחיה טבעיות לא רק נותנות פתרון מצוין לשחיה, אלא הן גם חלק מהגינה והצמחיה, מדהימות ביופיין ותורמות למגוון הביולוגי בגינה – כמו בריכות נוי טבעיות בקנה מידה גדול, בריכות שחיה טבעיות מושכות שפיריות, ציפורים, ומהוות חלק מהשלם – הגינה שלנו.

להסבר על הקמת גינות עם בריכה לחצו כאן

נגישות