עיצוב גינות במרכז

תהליך עיצוב גינות במרכז

גלים גנים נותנים פתרון לעיצוב גינות במרכז הארץ. הגינות שלנו מתוכננות בקפידה על ידי אדריכל נוף דוד תמרי ובנו, הנדסאי הנוף ברק תמרי. כאשר אנחנו ניגשים לעבודת עיצוב גינות, אנחנו קודם כל פוגשים את הלקוח בשטח ומשוחחים איתו כדי להבין את הצורה בה הוא רואה את עיצוב הגינה שלו. אחרי פגישה ראשונית עם הלקוח, והבנת דרישותיו ותנאי השטח, אנחנו מתכננים סקיצה רעיונית שבה מרוכזים הרעיונות המרכזיים לעיצוב הגינה, וגם בונים אומדן לביצוע אם יש צורך.

 

 

עיצוב גינות במרכז לפי דרישות הלקוח ותוואי השטח

עוד אלמנט חשוב כשניגשים לתכנון ועיצוב גינות פרטיות הוא כמובן השטח עצמו. עיצוב גינות במרכז הארץ יתאפיין לרוב בשטחים ישרים ולא משופעים, אלא אם מדובר בישוב או עיר על הר או גבעה. גם כאשר שטח הגינה ישר, אנחנו לעתים נבחר לעלות לגובה עם האדמה על ידי תוספות אדמה גננית, כדי ליצור עניין בתוואי השטח וכדי ליצור פינות שונות בגבהים שונים, מחוברות בשבילי הליכה. כך ניתן ליצור עיצוב גינות קטנות – גינות המאפיינות את בתי המרכז. במקום שהגינה פרושה לפניך כמשטח אחד ישר, הנה פתאום עומדת מולך גינה עם גבהים שונים, פינות ישיבה מוגבהות, שבילים, בוסתנים – וכל מה שנבחר לתכנן.

השילוב בין עיצוב גינות ושבילי הגן

אחד מהאלמנטים הנכללים בתכנון עיצוב גינה כחלק מאדריכלות נוף הוא בניית שבילים בגינה. יצירת שבילים בגינה צריכה להשתלב עם תכנון תאורת הגן באופן מושלם. הרי שיש לתת את הדעת שאזור השביל יזכה לתאורה יעילה בשעות החשיכה. שבילים בגינה, בטיחותיים ככל שיהיו, אינם נוחים להליכה כמו מרצפות הבית, ולכן יש לדאוג בשלב התכנון גינה, שאזורי השבילים בגינה יהיו מוארים דיים כדי למנוע מצב של מעידה במהלך ההליכה עליהם. אזורים נוספים בהם אנו עובדים:

נגישות