בריכת נוי וצמחייה - גלים גנים

כמעט לכולנו יצא להיתקל לא אחת בגינה , אשר לצידה או במרכזה עומדת בריכת נוי יפה המוסיפה יופי וייחודיות בעיצוב גינות מכל הסוגים. הדבר הבטוח הוא, שרובנו ודאי שמנו לב מיד לקיומה של הבריכה, והתפעלנו ממנה. ואכן, בריכות נוי הפכו עם הזמן לשם דבר בעת תכנון גינה. הבריכות מעוצבות בשלל צורות וגדלים, ומשופעות במגוון רחב של אלמנטים מעוצבים אשר נותנים לה את הערך המוסף שלה. אולם, קיימים שיטות שונות ודרכי בנייה שונים בנושא הקמת בריכות נוי, ויש לשים לב לאופן ולצורה בה נבנה את הבריכה של הגינה שלנו.

האם הקמת בריכות נוי נעשית בכל סוגי הגינות?

את בריכות הנוי ניתן לראות במספר סוגים של גינות. כשמדובר בגינות פרטיות, לרוב נראה בריכת נוי קטנה במקום אסטרטגי בגינה. המיקום של הבריכה צריך להיקבע ע"י בעל מקצוע כמו אדריכל נוף, מעצב גינות, או חברה אשר כל יעודה הוא זה. יש להבין כי לאחר ההקמה קשה מאוד לערוך שינויים מבנים בגינה, ולכן רצוי מאוד להיעזר באדם אשר יידע להעניק את מלוא תשומת הלב בעת הקמת בריכות הנוי.

גם במקומות ציבוריים אנו נוטים לראות יותר ויותר בריכות נוי בגינות. הדבר בולט במיוחד בגני אירועים, שם הכניסה מעוטרת במספר בריכות אפילו. הקמת בריכות נוי בגינות ציבוריות היא מורכבת עוד יותר שכן שם יש לתת ביטוי לאופי המקום, ולמה שהוא אמור לשדר עבור הקהל הרחב.

בריכת נוי בגינה עם מפל מים וצמחיית נוי

מה חשוב לדעת בעת הקמת בריכות נוי?

הדבר החשוב ביותר עוד טרם הבנייה עצמה הוא מציאת המיקום הנכון עבור הבריכה. חשוב להתחשב בתנאי השטח, ותאווי הגינה עצמה וסוגי העצים והצמחייה בסביבת הבריכה. האם קיימת תאורה טבעית או שצריך להוסיף?  האם להשתמש במערכת סינון כזו או אחרת? בדומה להקמת גינות גם בהקמת בריכות נוי את התשובות לשאלות הללו יש לקבל תמיד מגורם מוסמך, וחברה אשר בעלת ניסיון רב שנים בתחום.

עיצוב גינה עם בריכת נוי

שלבים נוספים בהקמת בריכת נוי

לאחר שאיש מקצוע בחן את פני השטח יש יש להחליט על אופי בריכת הנוי. ישנם סגנונות מגוונים כמו בריכות נוי עם צמחייה, דגי נוי, מפלי מים, בריכות חלוקים, מזרקות ועוד. לאחר בחירת הסגנון נבחר את סגנון הבניה של בריכת הנוי. כיום יש אגניות פלסטיק מוכנות במגוון גדלים ולצד יצירת בריכת נוי על ידי תשתית שנעשית באמצעות יריעות פי וי סי או גומי ולתכנן איטום למניעת נזי. בעת תכנון הגינה והבריכה יש לקחת בחשבון בשלב זה את תשתית חשמל. בריכות נוי מאובזרות בדרך בתאורה על מנת שנוכל ליהנות ממנה גם בשעות החשכה וכן חיבור למשאבת מים.