גינות מעוצבות

גינות מעוצבות – חלון אל הטבע

אם אתם מחפשים רעיונות לגינה מעוצבת, אתם במקום הנכון. חברת גלים גנים היא חברה בעלת ניסיון רב בעיצוב גינות בכל הסגנונות והגדלים. כאן תוכלו למצוא מגוון רחב של דוגמאות לגינות מעוצבות. בנוסף לדוגמאות באתר, תוכלו גם ליצור קשר עם חברת גלים גנים לקבלת ייעוץ אישי. הצוות המקצועי של החברה ישמח לעזור לכם לתכנן את הגינה המושלמת עבורכם.

עיצוב הוליסטי, הבית והגינה

הקמת גינות מעוצבות, להבדיל משטח ריק או מרוצף כליל סביב הבית, היא ליצור מרחב המשך לחיים בתוך תחומי הקירות של הבית עצמו ולהוציא את החוויה המשפחתית אל מחוץ לקירות אלה, אל המרחב הבטוח שעדיין נחשב "שלנו" אך הוא תחת כיפת השמיים, חלק קטן של הטבע. גינות מעוצבות הן גינות שהושקעה בהן מחשבה, שתוכננו בקפידה, שלוקחות בחשבון את הצרכים של דיירי הבית וכוללות אלמנטים שונים אשר חשובים לתחושת הסיפוק וההנאה מרגעי הפנאי שאנחנו מבלים בביתנו.

עיצוב גינה בבית פרטי מתוך מחשבה תחילה על צרכי הבית דורש בדרך כלל איש מקצוע טוב, שיודע לקחת את החלום של בעל הבית ולהבין מאיזה אלמנטים מציאותיים החלום מורכב, ואיך לממש אותו. כמו בעיצוב פנים, לעתים אנחנו יודעים בערך מה אנחנו רוצים שרוח הדברים תהיה, אבל קשה לנו לשים את האצבע על שילוב האלמנטים השונים שגורמים לנו להרגיש טוב בסביבה מסוימת. איש מקצוע יודע כיצד לתרגם את ההרגשה הזאת למציאות.

פרויקטים שבוצעו ע"י גלים גנים

סגנונות לגינה מעוצבת

גינות פורמליות-  מאופיינות במראה מסודר ומוקפד. הן לרוב כוללות סימטריה, קווים ישרים וצורות גאומטריות. גינות פורמליות הן בחירה פופולרית עבור בתים גדולים בסגנון קלאסי או עתיק. סגנון גינה אנגלית למשל יכול להיכנס תחת המשוואה הזו.

גינות לא פורמליות – מאופיינות במראה רגוע וזורם. הן לרוב כוללות צורות טבעיות, כמו עצים, שיחים ועשבי תיבול. גינות אינפורמליות הן בחירה פופולרית עבור בתים קטנים או בעלי גינה צרה.

גינות נושאיות – מעוצבות בהתבסס על נושא מסוים, כמו צבע, סגנון או תרבות. גינות נושאיות יכולות להיות דרך מהנה להוסיף עניין ויופי לגינה שלכם.

גינות מים – כוללות בריכות, מזרקות או מפלונים. הן מוסיפות מראה מרגיע ומלא חיים לגינה. גינות מים הן בחירה פופולרית עבור בתים עם גינה גדולה או עבור מי שרוצה ליצור אווירה מיוחדת בגינה שלו.

גינות מעוצבות האם כדאי לבד או עם בעל מקצוע?

הקמת גינות ותכנון גינות מעוצבות מתחיל ברעיון ראשוני שעובר תרגום לנייר על ידי איש מקצוע שפגש אותנו, שמע אותנו, והבין מה אנחנו רוצים. הרבה פעמים סקיצה ראשונית כזאת עוברת כמה וכמה שינויים עד שיש תכנית מסודרת שאפשר לגשת איתה לעבודה. אחרי תכנית רעיונית שכזאת צריך להוציא תכניות עבודה מסודרות כדי שהקבלן המבצע יידע לבנות את הגינה בצורה נכונה לפי הנחיות המתכנן. זמן ההקמה של הגינה המעוצבת יכול להשתנות בתלות בגודל הגינה, בשלבי הבניה של הבית שיכולים לעכב את עבודות הפיתוח וגינון, וגם במהירות ההחלטה שלנו כלקוחות וטיב העבודה המשותפת עם המתכנן האחראי על תכנון גינה , ועם המבצע של הפרויקט. חשיבות משמעותית ללקיחת בעל מקצוע מתרחשת בתכנון של עיצוב גינה קטנה. עיצוב גינות מסוג זה מצריך חשיבה לפרטים הקטנים יחד עם בחירה של צמחייה תואמת והימנעות משימוש יתר באביזרים נוספים על מנת ליצור מרחב גם בגינה קטנה.

תחזוקה גינה מעוצבת

משהוקמה הגינה וקיבלנו את התוצאה הרצויה, הגיע הרגע בו צריך לחשוב על תחזוקת הגינה במצבה המיטבי ותחזוקתה השוטפת. ישנם בעלי גינות שלאחר השלב הראשוני של עיצוב גינה ותכנון הגינה, בנייתה וסיום כל השלבים – לוקחים על עצמם גם את התחזוקה השוטפת של הגינה. הדבר דורש מסירות לא מעטה וכמה שעות טובות כל שבוע, ולכן רק מעטים עושים זאת ואילו רוב בעלי הגינות מעדיפים להעסיק גנן מקצועי שמטפל בגינה. צריך לברר עם המבצע של הגינה אם הוא מסכים להמשיך לטפל בגינות שהוא מקים, או שיש לו גנן מומלץ לתחזוקה השוטפת. גינות מעוצבות לרוב דורשות תחזוקה רצינית יותר מאשר גינה פשוטה עם דשא או דשא סינטטי וקצת צמחים מסביב. עם זאת, המחיר של ההקמה והתחזוקה של גינה מעוצבת שווה את הבריאות הנפשית שלנו ואת ההנאה מסביבה אסתטית שמקרבת אותנו קצת לבסיס האנושי של כולנו שאין להתכחש לו – הטבע.

למידע נוסף:

 

נגישות