גינת גג - נוף

דירות אשר בבעלותן גג בבית, נהנות מתוספת מאוד מעניינת לביתם. הגג הוא מקום אותו ניתן לעצב כמעט בכל תצורה שרק רוצים. אם נתעלם כרגע מתוספות והיתרי בנייה כאשר אנו מעוניינים בהוספת חדר נוסף בגג, הרי שכל בנייה אחרת ניתנת ליישום בהתאם לרצונותינו.

הקמת גינות גג הפכה בשנים האחרונות לפעולה שכיחה בקרב בעלי דירות גג רבים. גינה על הגג היא למעשה דומה או מנסה להידמות לכל גינה אחרת אשר מוקמת על הקרקע. גינות גג כיום נבנות בצורה מאוד מסוימת עם דגשים ספציפיים אשר מתייחסים לגג הבית.

האם הקמת גינות גג יכולה להיעשות בכל דירה?

כדי לדעת האם כדאי להתחיל בהקמת גינת גג או לא רצוי לשאול את עצמנו מספר שאלות. יש להבחין בין האזורים אשר מועדים לגינה לבין האזורים האחרים בגג. כך נוכל לדעת מה יהיה גודלה העתידי של הגינה. בנוסף לזה, עלינו לבדוק עם עצמנו האם אנחנו מסוגלים באמת לתחזק את גינת הגג שלנו? הקמת גינות גג דורשת תפעול ותחזוקה שוטפת. אם אנו לא מסוג הטיפוסים אשר מודעים לעובדות אלו ולא מסוגלים לעבוד את הגינה שלנו בצורה סדירה, אל לנו להקים גינות גג בבית.

כיצד נדע האם הקמת גינות גג היא פרויקט עבורנו?

אם תמיד חלמנו על גינה אולם לא גרנו בדירת קרקע עם שטח אדמה, ואם אנו בעלי מסוגלות לתפעל גינה לאורך זמן – הרי שהקמת גינות גג בבית היא חלום שיכול להתגשם. גינה על גג ביתנו תביא לנו לשלוות נפש ולרוגע פנימי. קיומה של גינה מעוצבת בצורה נכונה, עם האלמנטים עליהם חלמנו, תהפוך את הבית שלנו ללא סתם עוד בית פלוס גג, אלא לדירת גג עם עיצוב גינות איכותיות ויוקרתיות.

מה היתרון בהקמת גינות גג?

היתרון היחסי של גינה הממוקמת על גג הבית מאשר גינה רגילה היא העובדה שאנו נהנים מדירת גג, אולם עם היתרון של דירת קרקע. עיצוב גינה נכון ומרשים של גינת גג ייתן לנו את אותה התחושה של השכנים שלנו בקומה הראשונה. כך נוכל ליהנות משני העולמות ונחווה את היתרונות של גינה מעוצבת אצלנו בגג. גינות גג, אם כך הן פתרון נהדר לכל מי שמעוניין לחוות את היותו בעל גינה, כאילו היה גר על קומת הקרקע בבניין.

גינה על גג ייחודית בכך שבנייתה היא למעשה מלאכותית משהו, בשונה מהקמת גינות מסורתית , יש ניתוק בין הגינה לאדמה. גינות על גג הוא מעשה יצירה שדורש תכנון רב וידע נרחב בנושאים ספציפיים כמו איטומים, חישובי משקל ונפח של האדמה והצמחים, תכנון צמחיה שעתידה לגדול בכמות אדמה מצומצמת ויכולת יצירת עניין וגיוון על שטח שלעתים קטן מאוד. כל אחד יכול להציב כמה אדניות על המרפסת – החכמה היא איך ליצור גינה , חיה ונושמת ומשתנה, ממש כמו גינה הצומחת מן הקרקע הטבעית. איך ליצור מראה של פינת טבע קטנה בגובה כמה וכמה קומות, כיצד לתכנן גינת גג שהצמחים בה שופעים ובריאים ויוצרים מרקם ירוק  ופרחוני שישנה מקצה לקצה את כל האווירה בדירה, גינה שתמשוך אותנו לצאת החוצה עם כוס המשקה ולהתרווח על כיסא נוח, לשכוח מצרות היום ולהרגיש, גם בבית קומות, שיש איפה לנוח ולנשום קצת אוויר צח.

הקמת פרקט בגינת גג - גלים גנים

הקמת גינה גג עם פרקט ותאורה נלווית