גינת תבלינים

גינת תבלינים – כאשר רוצים שהגן יספק גם צרכי מאכל צריך לשקול היכן למקם גינת תבלינים וצמחי מאכל אחרים כמו ירקות ועצי פרי. ניתן לשתול תבלינים וירקות גם באדמת הגן עצמה במקום ייעודי לכך בדרך כלל בקרבת המטבח, או בתפזורת בגינה כולה תוך שילוב צמחי התבלין והירקות עם צמחי הנוי, וגם בעציצים וכדים.

שיטת השתילה בצורה מפוזרת בגן משתלבת היטב עם עקרון הפרמקלצ'ר, שכן יש צמחים שמגינים או מזינים אחד את השני וישנן שיטות רבות לשלב בין צמחי תבלין, ירקות ונוי שונים כדי לקבל תוצאות מיטביות לגבי כל אחד מהם. שילוב גידולים שכזה מתבסס על תכונות צמחים כגון דחיית חרקים, קיבוע חנקן בקרקע, או עצים שיוצרים מיקרואקלים וכל התכונות האלה מגנות על הצמחים האחרים שנשתלים סביב הצמח המדובר.

גינת תבלינים לא חייבת להיות מתחם קטן בגינה. ראשית, ניתן לעצב גינה שלמה על בסיס צמחי מאכל ותבלין כמו רוזמרין, זוטה, לבנדר וכדומה. שנית, ניתן לשלב את צמחי התבלין בין שאר צמחי הנוי כך שנוצר שילוב נעים של השניים. גינת תבלינים בעציצים אפשר למקם גם במקומות ספציפיים בגינה כגון בכניסה לבית או סמוך למטבח, וגם במרפסות הבית. גינת תבלינים על הגג היא רעיון נפלא ושילוב אדניות וכדים עם צמחי  תבלין וירקות יכול להראות מצוין.

מידע נוסף על עיצוב גינת תבלינים

מידע נוסף על גינה אקולוגית 

מידע נוסף על שילוב לול תרנגולות ביתי בגינה

נגישות