עיצוב גינות פרטיות והקמתן

בתמונה:עיצוב גינה בבית פרטי בהרצליה – גלים גנים

גינה בבית פרטי היא חלק מהותי מהחיים בבית. אם איש המקצוע הנבחר המבצע עבודות עיצוב גינות פרטיות עיצב את הגינה שלנו נעימה ותכנן אותה נכון, ייתכן שנשהה בה חצי ויותר מהזמן הכולל של השהות שלנו בבית, בשעות העירות.זו הסיבה שאנשים בוחרים לשים דגש על עיצוב גינות פרטיות והקמת גינות יפות על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים. גינה איכותית היא גינה שמזמינה לשבת בחוץ, לבלות זמן בשמש או בצל בתלות בעונות השנה, להתרווח על כיסא נוח וליהנות מהחיים.

חשיבות עיצוב גינות פרטיות

לגינה יש מספר תפקידים מלבד התפקיד האסתטי הכל כך חשוב בעת הכניסה הביתה או בעת הצפייה דרך החלונות החוצה. ניתן לתכנן את הגינה בהתאם לאופי בעלי הבית, למשל עיצוב גינות פרטיות שמיועדות בעיקר לאירוח, או עיצוב גינה שעיקרה משחקים לילדים, גינת תבלינים וירק או גינה שמרכזה הוא קולינרי – מטבח חוץ, טאבון וכדומה.

כל סוג של גינה דורש תכנון שונה, חשיבה על עיצוב גינות פרטיות תוך התחשבות בדרישות הבסיסיות ותכנון פונקציונלי שימלא את הצרכים של בני הבית. עיצוב גינות פרטיות המיועדות לאירוח דורשות רחבות ישיבה גדולות יחסית, ריהוט גינה או ספסלים בנויים, לפעמים דשא גדול או משטח ישיבה אחר. עיצוב גינה למשחקי הילדים תעוצב כך שיהיה אפשר למקם טרמפולינה, בית על עץ, נדנדות ומשחקים אחרים תוך שילוב חכם בין שבילים וצמחיה כדי שלא תיווצר הרגשה של גן משחקים ותו לא. בגינות שעיקר תפקידן הוא גן ירק וגינת תבלינים, נשתדל לשלב שבילי הליכה נוחים כדי לקבל גישה לכל חלקי הגינה, לפעמים ניצור חלוקת גבהים על ידי מסלעות או סלעים בודדים התומכים בטופוגרפיה, נשלב בריכת נוי וכמובן נתכנן צמחיה המתאימה להגדרה העיקרית של גינת ירק ותבלינים.

גם כשעוסקים בהקמת גינות קטנות או הקמת גינת גג יש לתת את הדעת לעיצוב המותאם לשטח ולדרישות וציפיות בעלי הבית. עיצוב גינות פרטיות תוך התחשבות בכל הפרמטרים כגון התנאים הפיזיים בשטח בנוסף לציפיות הלקוח – זה נושא הדורש ניסיון ותכנון קפדניים.

תכנון צמחיה, תאורה והשקיה בעת עיצוב גינה פרטית

לאחר בחירת אופי הגינה וגיבוש תכנית עיצוב לגינה ותכנון רעיוני בהתאם לדרישות הלקוח, צריך להמשיך לתכנן את הפרטים הטכניים כגון תכנית גבהים ומידות, ניקוזים, תכנית צמחיה, תכנון תאורה, תכנית השקיה, פרטי גן וכו'.

תכנית הגבהים והניקוזים חשובה מאוד לא רק מבחינה אסתטית אלא בעיקר כדי למנוע בעיות טכניות כגון הצפות, הצטברות של מים, חלוקת מדרגות לא תקינה, שיפועים לא נכונים בריצופים מבחינה ארגונומית ומבחינת הסכנה להצטברות מי גשמים וכדומה. גם תכנית הצמחייה צריכה להיות מתוכננת מתוך ידע וניסיון של בעל מקצוע יסודי אשר יידע לבחור את הצמחייה המתאימה לעונות השנה, למזג האוויר במקום הקמת הגינה, ולכיווני השמש בשטח הספציפי שבו מתכננים.

תכנון השקיה חיוני כדי להגיע למצב של השקיה חסכונית ונכונה שלא תותיר שטחים יבשים ומצד שני מבלי להגיע למצב של השקיית יתר, שיכולה לגרום נזק לצמחים ולמשוך אליהם מזיקים או לגרום לניוון שלהם. לבסוף, תכנון התאורה מסיים את תהליך התכנון ומשלים אותו כך שנוכל ליהנות מהגינה גם בשעות החושך.

השירות שלנו בעיצוב גינות פרטיות

לנו בגלים גנים יש ניסיון רב שנים בנושא עיצוב גינות פרטיות, הקמת גינות, הקמת גינות גג ותכנון מפורט של כל סגנון גינה כולל פרויקטים ציבוריים גדולים. בנוסף לשירותי התכנון אנחנו בדרך כלל גם מקימים את רוב הפרויקטים שלנו בעזרת צוות העובדים הוותיק שלנו שנמצא איתנו שנים רבות. אנחנו מלווים את הפרויקט משלב הרעיון והתכנון ועד סופו, כולל עבודות פיתוח ועפר, הקמת מסלעות ובניית הטופוגרפיה של השטח, בניית ריצופים, דקים, פרגולות, אלמנטים בגן כגון ספסלים, פינות ישיבה, אבני מדרך וכל עבודות ההשקיה והשתילה. בתחום העיצוב גינות פרטיות ובתחום הקמת גינות אין תחליף לידע ולניסיון לצד כישרון תכנוני, ובגלים גנים נמצא השילוב המושלם בין ידע תכנוני לבין ידע בשטח.